Działanie 1.4
Wzór na Konkurencję.

Program Operacyjny Polska Wschodnia to niepowtarzalna okazja uzyskania dofinansowania od Unii Europejskiej, na zwiększenie konkurencyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie wzornictwa przemysłowego.

Program daje możliwość skorzystania z naszej usługi doradczej związanej z przeprowadzeniem audytu wzorniczego oraz opracowaniem strategii wzorniczej. Dzięki temu, przedsiębiorstwa będą mogły rozszerzyć swoją ofertę o nowe, innowacyjne produkty lub usługi, odpowiadające potrzebom klientów.


Jak to działa?

Dla wielu firm wzornictwo przemysłowe stanowi ważny element tworzenia nowych produktów czy usług. Jednak barierą utrudniającą zastosowanie takiego podejścia jest brak funduszy. Program unijny zaplanowany na lata 2014-2020 daje możliwość uzyskania dotacji nawet do 100 tys zł w I etapie działań i do 3 mln zł w etapie II.

Środki te umożliwią przeprowadzenie audytu wzorniczego, w ramach którego nasi specjaliści zdiagnozują firmę m.in. w zakresie jej oferty produktowej, technologii, struktury organizacyjnej, trendów rynkowych oraz strategii marketingowej. Na podstawie dokonanych analiz wypracowany zostanie zestaw działań (strategia wzornicza) rekomendowanych do wdrożenia w drugim etapie wsparcia.


Dla kogo?

Program skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie Polski Wschodniej. Więcej informacji na stronie: www.polskawschodnia.gov.pl


Etapy programu.

Etap I
Audyt wzorniczy.
Nasi audytorzy przeprowadzą audyty wzornicze w firmach i przygotują diagnozę firmy, która zarekomenduje proponowane działania do wdrożenia.
Co ważne, aby przedsiębiorstwa mogły ubiegać się o wsparcie, muszą wcześniej wybrać wykonawcę audytu wzorniczego i zawrzeć z nim warunkową umowę.

Etap II
Wdrożenie.
Wdrożenie przygotowanej wcześniej strategii, rekomendującej wprowadzenie rozwiązania lub produktu, zwiększających innowacyjność i konkurencyjność firmy na rynku.


Nasi specjaliści i audytorzy.

Maciej Bidermann
Architekt wnętrz, projektant produktów, ukończył poznańską Akademię Sztuk Pięknych na wydziale Architektury i Wzornictwa. Stypendysta VSVU w Bratysławie w pracowni Transport Designu. Posiada certyfikat ukończenia kursu z Zarządzania Zespołem w Procesie Projektowym organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Uczestnik wystawy „Faces of Polisch Design” w galerii narodowej w Pradze. 

Projektowania uczył się od najlepszych specjalistów z ośrodków projektowych koncernów Audi, Ford Europe, Skoda. Uczestnik licznych warsztatów i konkursów min. organizowanych przez Centro Stile Fiat. Realizował projekty wnętrzarskie zarówno dla klientów indywidualnych jak i spółek deweloperskich. Na swoim koncie posiada liczne realizacje z zakresu Interior Design, Industrial Design, Yacht Design.

W BIDERMANN pełni rolę dyrektora kreatywnego zarządzającego zespołami projektowymi. W zespole audytorów zajmuje się analizą z zakresu wzornictwa produktu, architektury i usług.   

Natalia Glesmann
Absolwentka historii sztuki UAM i komunikacji kulturowej na Uniwersytecie Egejskim. Pasjonatka podróży. Mieszkała w Grecji, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Londynie. 
Zwiedziła ponad 30 państw na 4 kontynentach.

Studiowała języki, poznawała i chłonęła kulturę, zbierając jednocześnie doświadczenia zawodowe w pracy z klientem, zarządzaniu zespołem, organizacji eventów i imprez. W lipcu 2014 wróciła do Polski. Po powrocie pracowała w agencji, gdzie jako członek międzynarodowego zespołu zajmowała się procesami pozyskiwania talentów, prowadząc projekty dla klientów z regionu EMEA. Prowadziła rekrutacje i konsultacje w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi dla oddziałów globalnej firmy z branży Life Science, mieszczących się w Wielkiej Brytanii i Irlandii .

W zespole dba o kontakt z klientem, zarządzanie projektami, przeprowadza wywiady z pracownikami i opracowuje raporty z analiz.

Szymon Skrzypczak
Absolwent poznańskiej ASP, stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wkład w rozwój i promocję kultury polskiej.

Zwycięzca międzynarodowego konkursu i autor jubileuszowego logo na 50-lecie UE. Zajęcie pierwszego miejsca zapewniło Szymonowi pozycję członka jury w międzynarodowym konkursie na znak towarowy żywności organicznej UE. Szymon swoją kompleksową wiedzę o projektowaniu i produktach firmy Adobe wykłada w Collegium da Vinci na kierunku Grafika Projektowa.

Pracował dla największych polskich agencji, od 4 lat prowadzi własne studio graficzne. Może poszczycić się takimi sukcesami, jak: zwycięstwo w konkursie na logo Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, współpraca z markami Nivea, BP, H&M, Tymbark, BZ WBK, Goplana, Getin Holding, Apart, SpeedUp Group, Open Finance, Getin Bank, Idea Bank. Zrealizował również kilka brandingów dla inowacyjnych startupów m. in. ZOOM.ME Mateusza Kusznierewicza czy InStream (nowatorski system CRM).

W zespole zajmuje się analizą z zakresu szeroko rozumianego projektowania graficznego oraz usług.

Małgosia Suracka
Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizacja psychologia pracy i biznesu. 
Ukończyła trening menedżerski Instytutu Psychologii UAM. Absolwentka studiów podyplomowych Akademia Trenera na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Certyfikowany moderator cenionej na całym świecie metodologii Design Thinking. 

Pracowała jako account executive w jednej z największych na polskim rynku agencji reklamowej GPD Advertising. Później w MonolithOne odpowiedzialna za obsługę i kontakt z klientem. Współzałożycielka marki odzieżowej Dirty’s. Miłośniczka zdrowego trybu życia.

W zespole odpowiedzialna za analizy psychologicznych aspektów projektowania. Prowadzi zajęcia treningowe dla zespołów pracowniczych naszych klientów. Moderuje procesy Design Thinking.   

Pracuj z nami!


Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości