Terrano showroom.


„Współpraca ze studiem Bidermann utwierdziła nas w przekonaniu jak ważną rolę w biznesie pełni design. Naszym głównym celem było stworzenie nowego salonu sprzedaży, projektanci jednak poszli o krok dalej, wskazali nam nasze dotychczasowe niedociągnięcia i zaproponowali zmiany w obrębie całej marki. Efekt mówi sam za siebie. Osiągnęliśmy 70 procentowy wzrost sprzedaży po roku od wdrożenia zmian!”
Tomasz Nowak, Terrano CEO –

Terrano, nowa jakość wyposażania łazienek.

W 2013 r. zgłosiła się do nas marka o ugruntowanej pozycji na rynku handlu płytkami ceramicznymi i elementami wyposażenia łazienek. Kierownictwo zdecydowało wprowadzić zmiany, które na lata miały wyznaczyć kierunek rozwoju firmy. W przypadku tego projektu zastosowaliśmy opracowaną przez nas metodologię Tomorrow Thinking.

Analiza.


Marka nie posiadała odpowiedniej siedziby handlowej, która zapewniałaby efektywną ekspozycje. Firma w swej ofercie miała wiele wspaniałych produktów, jednak były one niewłaściwie pokazane. Dokonana przez nasz zespół analiza pokazała, że wybór i kupno płytek oraz elementów wyposażenia łazienkowego, jest dla wielu osób bardzo stresujące. Istotne zatem, stało się stworzenie miejsca, kojarzonego pozytywnie i dostarczającego miłych doświadczeń.

Cel.


Dostosowanie budynku z lat 90 XX w. do standardów obecnie obowiązujących. Stworzenie przestrzeni wystawienniczej oraz biurowej, inspirującej klientów do kreatywnego wykorzystania zakupionych w Terrano produktów. Przeprowadzenie kupującego przez niełatwe doświadczenie jakim jest remont/budowa domu, zapewniając profesjonalne wsparcie w oryginalnym otoczeniu. Utrwalenie w świadomości dotychczasowych konsumentów, że Terrano, to lider branży, wyznaczający trendy. Zdobycie nowych klientów i podniesienie wyników sprzedażowych.

Rozwiązanie.


Zaprojektowanie spójnej przestrzeni handlowej w modelu multibrand to bardzo duże wyzwanie. Szczególnie wtedy, gdy każda ze sprzedawanych marek posiada własną identyfikację wizualną, natomiast głównym celem projektu jest zbudowanie silnego wizerunku brandu Terrano. Zaczęliśmy zatem od podstaw. Ze starego obiektu z XX/XXI w., przeznaczonego pod nowy showroom Terrano, usunęliśmy dosłownie wszystko, pozostawiając jedynie zewnętrzną bryłę. Odeszliśmy od standardowych rozwiązań projektowych dla tego typu sklepów i ,”odwracając” myślenie, umieściliśmy ekspozycję pozornie tyłem do widza! Liftingowi poddaliśmy również Corporate Identity integrując wszystkie elementy marki.

Efekt.


 Po kilku miesiącach od wdrożenia zmian, firma zaczęła odnotowywać wyraźny i systematyczny wzrost sprzedaży. Po roku przychód wzrósł o 70%. W związku z tym, podjęto decyzję o zaimplementowaniu naszych rozwiązań w sąsiednim obiekcie, powiększając ten sposób przestrzeń showroom’u o kolejne 900 m2.

Pracuj z nami!


Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości